MGROVERTURK.COM

Rover bir yaşam tarzı
Zaman: Prş Nis 24, 2014 10:41 pm

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ROVER 620 Ti Hakkında...
MesajGönderilme zamanı: Prş Haz 10, 2010 6:51 pm 
YENİ ÜYE
Kullanıcı avatarı

Otomobil: 620 Ti
Foruma Yeni üyeyim 620 ti hakkında dağınık bilgiler buldum.Araca İç dış modifiye düşünüyorum.

İstanbul'da Rover'la ilgili anlayan Servisler nerede?
Turbosunda bir arıza var,rover turbosundan anlayan servisler nerde?
Ne tür modifiyeler yapılabilir.?
Teşekkürler. :)

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: ROVER 620 Ti Hakkında...
MesajGönderilme zamanı: Prş Haz 10, 2010 7:11 pm 
SÖZ SAHİBİ
Kullanıcı avatarı

Otomobil: 414 si
Vüsal yazdı:
Foruma Yeni üyeyim 620 ti hakkında dağınık bilgiler buldum.Araca İç dış difiye düşünüyorum.

İstanbul'da Rover'la ilgili anlayan Servisler nerede?
Turbosunda bir arıza var,rover turbosundan anlayan servisler nerde?
Ne tür modifiyeler yapılabilir.?
Teşekkürler. :)

Öncelikle Hoşgeldin.Rover Center Mustafa Usta 0532 410 60 19. Roverlarla ilgili her türlü bilgi ve yardımı alabilirsin, forumdaki arkadaşların bir çoğunun tercihidir güvenebilirsin. Numarayı forumdan aldığını söylersen daha da yardımcı olacaktır.. Diğer İstanbul servislerini de istersen, forumdaki servisler bölümüne bakabilirsin... :wink:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Haz 10, 2010 8:34 pm 
SÖZ SAHİBİ

Otomobil: 220 tomcat + 220 tomcat +416 si + 620 ti
kardeşim mustafa usta doğru tercih olur ayrıca turbo arızası var demişsin ama ne beyaz duman mı çıtırtı şeklinde ses mi kaçak mı yağ kaçağımı bunu biraz daha açarsan daha sağlıklı teşhis edebiliriz

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Haz 11, 2010 1:56 am 
YENİ ÜYE
Kullanıcı avatarı

H.KIZILKAN yazdı:
kardeşim mustafa usta doğru tercih olur ayrıca turbo arızası var demişsin ama ne beyaz duman mı çıtırtı şeklinde ses mi kaçak mı yağ kaçağımı bunu biraz daha açarsan daha sağlıklı teşhis edebiliriz

Araç park halindeyken altına baktığımda yağ birikintisi .+Beyaz duman var.
Aslında Aracın modifiye 2.plan şu turbo önemli.
NE tür modifiyeler olabilir.? Ben pek fazla orjinalliğini bozmak istemiyorum açıkcası.Şimdilik
Blow off
Camlara Film düşünüyorum.

Biraz daha ileri gidersem Aracı alçatıp,Jant düşüyorum.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Haz 11, 2010 8:32 am 
SÖZ SAHİBİ
Kullanıcı avatarı

Otomobil: 414 si
m.alikucukkurt yazdı:
valla modifiye anlayışına göre farklılık gösteren birşey tabii ki :o :o misal 620 t bende olsa yapılacaklar piston sekman piston kolları yataklar değişir üst kapak komple elden geçer blok güçlendirilir , volan hafifletilip baskı balata bronza çevrilir , şanzıman oranları değiştirilir 1 daha uzun 2 eskisine göre kısa 3 - 4 -5 nci viteslerde oynama yapmam. aks kafaları aks kolları güçlendirilir jantlar daha hafifleriyle değiştirilir. Koni amortisörle orjinalleri değiştirilir. Alt tabla ve tabla fişekleri, kaster kolları ve lastikleri panel ilaveten güçlendirilir.Turbo basıncı 0.8 bardan 1.1 e çıkartılır . ıntercooler ve yağ radyatörü büyültülür ayak kısımlarına fıskıye takılır ani soğutmak için alkol basılır.Güçlendirilmiş motora nos enjektörleri takılır aynı zamanda benzin enjektörleri yüksek basınca dayanıklı olanlarıyla değiştirilir 1 adet te benzin regülatörü lazım tabi bu arada , benzin pompasının basıncı yüksek olanıyla değiştirilir .

Modifiye hakkında ...

Mali günaydın gece gece ilham geldi galiba :o :o döktürmüşsün maşşallah, kafanda 620 t varsa bilelim kardeşim :o :o :o

En son eminsinar tarafından Cum Haz 11, 2010 12:10 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Haz 11, 2010 10:50 am 
ACEMİ
Kullanıcı avatarı

Otomobil: Uno
eminsinar yazdı:
m.alikucukkurt yazdı:
valla modifiye anlayışına göre farklılık gösteren birşey tabii ki :o :o misal 620 t bende olsa yapılacaklar piston sekman piston kolları yataklar değişir üst kapak komple elden geçer blok güçlendirilir , volan hafifletilip baskı balata bronza çevrilir , şanzıman oranları değiştirilir 1 daha uzun 2 eskisine göre kısa 3 - 4 -5 nci viteslerde oynama yapmam. aks kafaları aks kolları güçlendirilir jantlar daha hafifleriyle değiştirilir. Koni amortisörle orjinalleri değiştirilir. Alt tabla ve tabla fişekleri, kaster kolları ve lastikleri panel ilaveten güçlendirilir.Turbo basıncı 0.8 bardan 1.1 e çıkartılır . ıntercooler ve yağ radyatörü büyültülür ayak kısımlarına fıskıye takılır ani soğutmak için alkol basılır.Güçlendirilmiş motora nos enjektörleri takılır aynı zamanda benzin enjektörleri yüksek basınca dayanıklı olanlarıyla değiştirilir 1 adet te benzin regülatörü lazım tabi bu arada , benzin pompasının basıncı yüksek olanıyla değiştirilir .

Modifiye hakkında ...

Mali günaydın gece gece ihman geldi galiba :o :o döktürmüşsün maşşallah, kafanda 620 t varsa bilelim kardeşim :o :o :o

napsın adam satınca tc sini böle hayal kuruyo onu yaparım bunu yaparım diyeee :D

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Haz 11, 2010 11:20 am 
SÖZ SAHİBİ
Kullanıcı avatarı

Otomobil: 620 ti
m.alikucukkurt yazdı:

Modifiye hakkında ...

nası anlattın ya oyle iştaha geldim :o benım de canım çekti bende istiyorum.. gecen bi arkadas geldi volvo s40 t4 le 380 beygir dedi deli oldum bende yuklemek istiyorum arabayı 350- 360 beygir falan olsa :evil: :evil: :evil:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Haz 11, 2010 11:57 am 
DİNAMİK

Otomobil: .............................
......................................

En son mad rover driver tarafından Cmt Eki 02, 2010 1:08 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Haz 11, 2010 12:01 pm 
SÖZ SAHİBİ

merak etme mali kardeşim senin söylediklerin modifiyenin başlangıç işlemleri ve zamanla yapılacak olanlar ortalama 450 hp gibi bi planım var kardeş en önemlisi şase destekleri güçlenecek

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Haz 12, 2010 1:26 am 
YENİ ÜYE
Kullanıcı avatarı

Verdiğiniz cevaplar için Teşekkürler.Sizde anlayış gösterirsiniz ki yazdıklarınızın çoğundan gram anlamadım.

İlk olarak yukarda Arkadaşımızın Belirttiği birçok modifiye türü ne kadar mal olur ve anlaşılan orjinallliği sıfıra iner.

İkinci olarak Araç babamın 18 yaşındayım sadece ufak tefek oynamalar yapmak istiyorum Hem maddi açıdan hemde diğer yönden Babam modifiye'ye izin vermiyor. Düşünün 1996 model aracı 2000 yılı civarlarında aldık ,aracı Sadece 1 kere egzos ve 1 kere motoru değiştirdi.Zorunlu olarak.Filim olayına bile zor bakıyor.

Yukarıda Yazılan modifiyeler uygulanırsa sanırım RALLY'lere katılırım. :D

Saygılar...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Oca 09, 2011 8:16 pm 
SÖZ SAHİBİ

bu modifiye yi uygulamak sana 20 000 tl gibi bir fiyat çıkartır ama 450 hp gibi bir güç elde edersin bence sen önce aracının acil olan arızalarını hallet mod işi daha sonra olur bütçe varsa

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: