Forum ana sayfa    

RADYO-TEYP KODU

Moderatörler: Umit68, lazoo, yavuz, by_erc

RADYO-TEYP KODU

Mesajgönderen metalt » Cmt Eki 25, 2008 6:28 pm

Selam arkadaşlar...benim bi sorunum var şu an...akü bitmişti...arabayı vurdurarak çalıştırdım.sonra noldu dersiniz.hayır araba çalıştı, onda bi sorun yok.ancak radyo-teyp çalışmaz oldu ve şimdi kod (şifre) istiyor.eee bende ve arabanın eski sahibinde kullanma kılavuzu yok arabanın...ne yapacağım ben.***???ve kodu 5 kere denedim kafadan sallayarak 1234-0123-1111 gibi.yarım saat bekle dedi. :D galiba şifreyi tutturdum dedim...ama yarım saat sonra yine aynı şey kod gir dedi..tekrar girdim farklı rakamlar.bu sefer 1 saat bekle bakalım dedi..anladım benle dalga geçtiğini artık..ve bu dalga sanırsam uzayıp gidecek. :o .... bursa servisi aradım yardımcı olmadı.daha önce başımıza böle bişii gelmedi dediler...sen arabayı aldığın şahısa sor dediler.falan filan..arabayı aldığım kişi bi bakıcak eski sahibine...ama zannetmiyorum ben konu bu şekilde çözülsün...bana yardımcı olabilecek biri var mı ? arabanın içinde bi yerlerde yazılı mıdır acaba kod numarası (bazı arabalarda yazılıymış galiba)?ya da motor veya şasi numarasını verip yetkili bi yere kodu alabilir miyim ki bu yetkili yer neresi?nasıl ulaşacağım:=? teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
metalt
YENİ ÜYE

Mesajgönderen yavuz » Cmt Eki 25, 2008 9:58 pm

o teybi atacaksınız yerine bir cd çalar alacaksınız. başka çözüm yolu yok. o teyplerin kodları sadece fabrikada vardır, onun da malumunuz üzere yerinde artık yeller esiyor.

bir başka çözümü var tabii, teypciler şifre kırma işi yapıyorlar. ama ona da 40-50 liranızı alırlar. bi cd çaların 100 lira olduğu bir yerde 50 lirayı teyp şifresi kırdırmaya vermek ne kadar mantıklı? sırf radyo dinlemek için 50 lira vermek, biraz israf gibi geliyor bana...
Resim
Rover 218 VVC Coupe - VARDI BİR ARA, ARTIK YOK. GÜZEL GÜNLERİM GEÇTİ KENDİSİYLE. UNUTULMAYACAK...
Yiğit harpte, dost dertte, olgun adam hiddette belli olur. (Arap Atasözü)
Kullanıcı avatarı
yavuz
Technical Department

Mesajgönderen metalt » Pzr Eki 26, 2008 2:05 am

teşekkür ederim arkadaşlar...sağolun..
Kullanıcı avatarı
metalt
YENİ ÜYE

Re: RADYO-TEYP KODU

Mesajgönderen kafkif » Prş Ağu 07, 2014 1:11 am

selam arkadaslar..
teyp in kartini kaybettim..servisler yardimci olmadi.karti nereden bulabilirim veya kartsiz calistirma imkani var mi?
kafkif
YENİ ÜYE

Otomobil: rover 200 1998 model

Mesajgönderen yavuz » Prş Ağu 07, 2014 9:33 am

Bir üstteki mesajımı okuyun lütfen.
Resim
Rover 218 VVC Coupe - VARDI BİR ARA, ARTIK YOK. GÜZEL GÜNLERİM GEÇTİ KENDİSİYLE. UNUTULMAYACAK...
Yiğit harpte, dost dertte, olgun adam hiddette belli olur. (Arap Atasözü)
Kullanıcı avatarı
yavuz
Technical Department

Mesajgönderen lazoo » Cum Ağu 08, 2014 11:21 am

kartsız çalışmaz keza arkadaşım kartı çıkardı taktı bir daha çalışmadı
Mecnun bilseydi Trabzonspor sevgisini, Severmiydi Leyla Zillisini...
Kullanıcı avatarı
lazoo
MODERATOR

Otomobil: Rover 200vi
Rover 220 turbo
Rover 75

Mesajgönderen trol67 » Cmt Ağu 09, 2014 1:06 am

Ford Ka vardı orjinal Blaupunkt teyp vardı üzerinde akü söküp takınca teyp radyo çalışmadı key girin yazıyordu aynen internetten bir program buldum radyonun seri nosunu girince şifreyi verdi aynen kullanmaya devam ettim.. Roverin de Blaupunkt bildiğim kadarıyla ama piiyasaya düşmedi sanırım o program....

Seri no yazarmısınız programı bulabilirsem bir deneyeyim.

Olmazssa orjinal teyp mevcut satılır :)
Kullanıcı avatarı
trol67
ÜSTAD

Otomobil: Yaya

Dön Elektrik, Elektronik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir