MGROVERTURK.COM

Rover bir yaşam tarzı
Zaman: Sal Eyl 30, 2014 6:49 pm

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 07, 2010 8:29 am 
YENİ ÜYE

Otomobil: ROVER 216 SLİ 99 MOD MANUEL
merhabalar oncelıkle foruma yenı uye oldum 1999 mod manuel 216 sli aracımla bundan 4 ay önce tanıstım.
aracımda motordan motor sogukken rolantıde tıkırtı sesı gelıyor sankı bırseylere surtunme varda tıkr tıkır hırhır hır sesi verıyor.sıcak oldugunda da devır saatı 2000 3000 arasında yıne hıssettırıyor bu sesı.sıcak rolantıdede aynı ses mevcut. forumdan takıp ettıgım kadar fıncanlardan ve ya yataklardan gıbı bırsey anladım ben.en yakın zamanda ustaya goturecegım bunun bana acabılecegı masraf ne olur bılgısı olan yada daha once boyle br problemle karsılasan oldu mu yardım edersenız cok sevınırım

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 07, 2010 2:55 pm 
ESKİ TOPRAK
Kullanıcı avatarı

Eğer yataksa bir an önce gitmezsen sana 5 milyara kadar masraf açabilir, Hemen gidersen 200-300 gibi bir rakama biter.
Eğer itici (fincan,kadeh aynı şey) ise tanesi 20 tl 16 adet değişirse 320 işçilikle 500 gibi bir rakama çıkar ama eğer sorun iticiyse devam et bişey olmaz ...
Eğer piston pimi ise yatak kadar sorunlu olmasada genede yaptırmakta fayda var rektefiye olursa 1000 i aşar rektefiye olmaan 300 500 li rakamlara yapılabilir..
Anlattığın kadarı ile bana yatak sesi gibi geliyor, yataklar 2000 devire doğru çıt çıt çıt eder sorun varsa zorlarsan vs devam edersen piston kırar, kol çıkarır, sübapları eğer vsvsvs aracı yağsız çalıştırmaktan veya conta gidikse motor yapına su karışıyosa olur genelde ...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 08, 2010 8:28 am 
YENİ ÜYE

Otomobil: ROVER 216 SLİ 99 MOD MANUEL
karayel destegin için tesekkur ederım. dedıgın gıbı yatak sorunu olursa ben bunun altından zor kalkarım en ıyısımı bunu kısa zamanda ustaya göstereyım ne oldugu konusuna da cozum getıreyım artık.ınsallah buyuk bır sorunum yoktur. dikkatın ıcın tesekkurler

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Eki 09, 2010 12:21 am 
ESKİ TOPRAK
Kullanıcı avatarı

Otomobil: Artık Tabanvay ama Rover Unutulmaz Tutku
bence yatak sesi

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir